Kronborgløb » Kronborgløb 2018 » Deltagerliste
Deltagerlisten til Kronborgløbet 2018 - tilmeldte pr. 25. august.


 
Kronborgløbet 2018 den 25 august   
Tilmeldte frem til den 24.08.2018  
   
Fuldt navn Klubnavn:  
   
DM Ocean Race surfski & Dansprint Ocean Race Cup, 22 km  
Damer  
Emma Broberg Klampenborg Kajakklub  
Louise Wissing Madsen Klampenborg Kajakklub  
Birgit Pontoppidan Gladsaxe  
   
Herre  
Anders Jensen Kajakklubben Krogen  
Holger Siebke RdE Hamburg / Germany  
Henning Hansen Klampenborg  
Thorsten Søndergaard Larsen Klampenborg Kano- og Kajak Klub  
Thor Nielsen Klampenborg  
flemming svendsen krogen  
Cedric Goueffon Krogen  
Ronnie Dalsgaard Klampenborg  
Bjørn Amundsen Esrum Kajakklub  
Laszlo Varga Malmö Kanotklubb  
Erik Tronsén Helsingborgkanotisterna  
Peter Rohde Klampenborg Kajak og Kanoklub  
Morten Skytte Hellerup Kajakklub  
Leif Davidsson 46702598260 Helsingborgkanotisterne  
Nikolaj Aleksander Dagnæs-Hansen Klampenborg Kano- og Kajakklub  
Torben Frohn Nova  
Søren Hyttel Gladsaxe kano & kajak klub  
Ola Ström Lödde kanotklubb  
John Franijeur Kajakklubben Krogen  
Martin Larsen Klambenborg  
Jesper Millung Danske Studenters Roklub  
Pim IJsendoorn Klampenborg & Rotterdam Cano Club  
Erik Jakobsen Klampenborg  
Christian Boehm Krogen  
   
DM Ocean Race havkajak & Dansprint Ocean Race Cup, 22 km  
Damer  
Dorte Wegger Køge Kano og Kajak Klub  
   
Herre  
Fylkir Sævarsson Kerteminde Kajakklub  
Jacob Norris Nibe Roklub  
Anders Kromann Villadsen Holbæk kajakklub  
Bo Cervin Vordingborg Ro- og Kajakklub  
Jan Seremet Køge Kano og Kajak Klub  
Michael Otto Nivå Kajakklub  
Torben Granat Krogen  
Aksel hansen Sorø Kajakklub  
Hans Erik Hyttel Sorø Kajakklub  
Henrik Valbirk Krogen  
John Pedersen Nyborg Kajakklub  
Lars Bjørn Jensen Palo  
   
DM Ocean Race turkajak K2, 24 km  
Damer  
Lisa Kjær og Birgit Vilstrup Mortensen Krogen  
   
Herrre  
   
Mix  
Gitte Dalsborg og Kim Meldgaard (den rig Esrum Kajakklub  
   
DM Ocean Race turkajak K1, 24 km  
Damer  
   
Herrre  
Peter L. Andersen Køge Kano og Kajak Klub  
Karl_otto Markussen Nova  
Thomas Olsson Helsingborgkanotisterna  
Flemming Thelin Kajakklubben Krogen  
Flemming Nielsen Krogen  
   
Trim alle kajaktyper K2, 12 km  
Ungdom  
Rasmus & gustav Svendsen krogen  
   
Trim alle kajaktyper K1, 12 km  
Ungdom  
Benjamin Trab Rasmussen Krogen  
Bertil Seneca Larsen Krogen  
   
Damer  
Marianne Møbius Kajakklubben Krogen  
   
Herrre  
René Høegh Petersen Krogen  
Per Frost KROGEN  
   
   
Kronborgløbet for alle kajaktyper herunder også kapkajakker K1, 24 km  
Ungdom  
Tobias Hüttel  ( u18,   kap ) Maribo kajakklub  
   
Damer  
Vibeke & Winnie Privat  
   
Herrre  
Allan Olsen Krogen  
Stein Trosvik Krogen  
Mathias Widstrand Aterra/Sweden  
 

 
Deltagerlisten som pdf-fil (16.8 Kb)
Kajakklubben Krogen - CVR 29885605 | Strandpromenaden 7 | 3000 Helsingør | Tlf.: 35100838 - E-mail: formand@kajakklubben-krogen.dk