Kronborgløb » Kronborgløb 2018 » Resultatliste 2018
Resultatlisten for Kronborgløbet 2018:
 
                          

Navn                                                                            Klub                                                 Båd nr.               Tid                      
 
DM Ocean Race surfski & Dansprint Ocean Race Cup, 22 km.
Damer
Emma Broberg                                                            Klampenborg Kajakklub                001                      01:52:35
Birgit Pontoppidan                                                     Gladsaxe                                          005                      01:56:33
Louise Wissing Madsen                                             Klampenborg Kajakklub                003                      02:15:05
Lisette de Baer                                                            KKKK                                                 006                      02:17:16
 
Herre
Thor Nielsen                                                                Klampenborg Kajakklub                0014                    01:39:21
Ronnie Dalsgaard                                                        Klampenborg Kajakklub                018                      01:39:51
Martin Larsen                                                              Sorø                                                  031                      01:42:28
Flemming Svendsen                                                   Krogen                                             015                      01:42:38
Peter Rohde                                                                 Klampenborg Kajakklub                022                      01:42:54
Jesper Staal                                                                  Klampenborg Kajakklub                007                      01:43:07
Holger Siebke                                                              RdE Hamburg Tyskland                 011                      01:44:10
Bjørn Amundsen                                                         Esrum Kajakklub                             019                      01:50:12
Henning Hansen                                                          Klampenborg Kajakklub                012                      01:50:58
Søren Hyttel                                                                 Gladsaxe Kano og Kajakklub        028                      01:52:22
Laszio Varga                                                                 Malmö Kanutklub                          020                      01:52:39
Jesper Millung                                                             Danske Studenters Roklub           032                      01:55:04
Christian Boehm                                                         Krogen                                             035                      01:55:49
Torben Frohn                                                              Nova                                                 026                      01:59.17
Thorsten Søndergaard Larsen                                  Klampenborg Kajakklub                013                      01:59:29
Leif Davidsson                                                              Hälsingborg Kanotisterne             024                      02:03:40
Morten Skytte                                                             Hellerup Kajakklub                         023                      02:04:42
Erik Jakobsen                                                               Klampenborg Kajakklub                034                      02:05:35
Pim IJsendoom                                                            Klampenborg/Rotterdam             033                      02:08:40
Anders Jensen                                                             Krogen                                             010                      02:16:11
 
John Franjeur                                                              Krogen                                             030                      02.17:24
Cedric Goueffon                                                          Krogen                                             017                      02:19:15
Erik Tronsén                                                                 Häsingborgkanotisterne               022                      02:26:29
Mathias Widstran                                                       Aterra Sverige                                128                      02:36:51
Ola Ström                                                                     Lödde Kanutklub, Sverige            029                      -----
Nikolaj A. Dagnæs-Hansen                                        Klampenborg Kajakklub                025                      -----
 
DM Ocean Race havkajak & Dansprint Ocean Race Cup, 22 km.
Damer
Dorte Wegger                                                             Køge Kano og Kajakjklub              040                      02:36:27
 
Herre
Anders Kromann Villadsen                                        Holbæk Kajakklub                          052                      01:56:40
Jan Seremet                                                                 Køge Kana og Kajakklub                054                      01:59:13
Fylkir Sævarsson                                                         Kerteminde Kajakklub                   050                      02:01:57
Hans Erik Hyttel                                                           Sorø Kajakklub                                058                      02:09:37
Jacob Norris                                                                 Nibe Roklub                                    051                      02.10:44
Bo Cervin                                                                      Vordingborg Ro- og Kajakklub     053                      02:12:18
John Petersen                                                             Nyborg Kajakklub                           060                      02.14:22
Aksel Hansen                                                               Sorø Kajakklub                                057                      02:29:07
Torben Granat                                                             Krogen                                             056                      02:29:28
Henrik Valbirk                                                              Krogen                                             059                      02:32.30
Helge Larsen                                                                Skovshoved Roklub                       062                      02:34:35
Lars Bjørn Jensen                                                        Palo                                                  061                      02.34.58
Michael Otto                                                                Nivå Kajakklub                                055                      02:35:31
 
DM Ocean Race turkajak K2, 24 km
Damer
Lisa Kjær/Birgit Vilstrup Mortensen                        Krogen                                             070                      02:15:56
Vibeke & Winnie                                                         Privat                                                112                      02:47:04
 
Mix
Gitte Dalsborg/Kim Meldgaard                                Esrum Kajakklub                             071                      02:03.29
 
DM Ocean Race turkajak K1, 24 km
Herre
Peter L. Andersen                                                       Køge Kano og Kajakklub               081                      02:05.09
Karl-Otto Markussen                                                  Nova                                                 082                      02:14:58
Thomas Olsson                                                            Hälsingborgkanotisterne              083                      02:17.15
Flemming Thelin                                                         Krogen                                             085                      02.17:16
Flemming Nielsen                                                       Krogen                                             086                      02:26:19
 
Trim alle kajaktyper K2, 12 km
Ungdom
Rasmus og Gustav Svendsen                                    Krogen                                             100                      01:18:00
 
Trim alle kajaktyper K1, 12 km
Ungdom
Benjamin Trab Rasmussen                                        Krogen                                             101                      01.46:50
Bertil Seneca Larsen                                                  Krogen                                             104                      01:47:16
 
Damer
Marianne Møbius                                                       Krogen                                             105                      01:23:01
 
Herre
Per Frost                                                                       Krogen                                             107                      01:24:14
René Høegh Petersen                                                Krogen                                             106                      01:30:22
 
Kronborgløbet for alle kajaktyper herunder også kapkajakker K1, 24 km
Ungdom
Thomas Hüttel   (u18 kap)                                         Maribo Kajakklub                           109                      01.58:48
 
Herre
Stein Trosvik                                                                Krogen                                             124                      02.16:31
Allan Olsen                                                                   Krogen                                             121                      02:18.28
Knud Kjeldgård                                                            Esrum                                               131                      02:21:13
Mathias Widstrand                                                     Aterra, Sverige                               128                      02:36.51
 
 
 
                            
 
Kajakklubben Krogen - CVR 29885605 | Strandpromenaden 7 | 3000 Helsingør | Tlf.: 35100838 - E-mail: formand@kajakklubben-krogen.dk