Kronborgløb » Kronborgløb 2019 » Resultatliste 2019
Resultatliste Kronborgløb 2019
Kronborgløbet 2019 den 24 august   
Resultat  
1. pladsen  
2. pladsen  
3. pladsen  
   
Fuldt navn Klubnavn: Bådnummer: Tid:  
   
DMC Ocean Race surfski, 22 km  
Damer  
Birgit Vilstrup Mortensen Kajakklubben Krogen 140 02:32:31  
Emma broberg Skovshoved Roklub 141 02:02:10  
   
Herre  
Anders Jensen Kajakklubben Krogen 181 02:16:38  
Holger Siebke RdE Hamburg / Germany 162 01:56:19  
Henning Hansen Klampenborg 163 02:03:47  
Cedric Goueffon Krogen 164 02:19:27  
Peter Rohde Klampenborg Kajak og Kanokl 165 01:58:03  
Leif Davidsson 46702598260 Helsingborgkanotisterne 166 02:11:05  
Christian Boehm Krogen 167 02:06:06  
Alan Lloyd Roforeningen Kvik 168 02:28:58  
Jens Ulrik Hansen Roforeningen Kvik 169 02:20:17  
Alex Lindros ARK 170 02:04:20  
Christian Høier Hellerup Kajakklub 172 02:10:04  
Søren Klement Nygaard Klampenborg Kajak og Kanok. 182 Udgået  
Tobias Hüttel Maribo Kajakklub 174 02:00:08  
Jan Seremet Køge Kano og Kajak Klub 175 02:00:11  
Flemming Svendsen Kajakklubben Krogen 176 01:57:44  
Morten Skytte Hellerup Kajakklub 177 02:13:46  
Torben Frohn Kajakklubben Nova 178 02:13:25  
Brian Eslykke Klampenborg 179 02:32:38  
Max Busch-Jensen Klampenborg 180 02:19:04  
Erik Jakobsen Klampenborg 184 02:16:29  
   
   
DMC Ocean Race havkajak, 22 km  
Damer  
Dorte Wegger Køge Kano og Kajak Klub 150 02:56:15  
   
   
Herre  
Casper Pedersen Nibe roklub 010 02:14:48  
Jacob Norris Nibe roklub 011 02:30:16  
   
   
DM Ocean Race turkajak K2, 22 km  
Damer  
   
   
   
Herrre  
Brian Henningsen Kajakklubben Strømmen 020 02:13:01  
Ole Larsen  
   
Mix  
Bettina Skytte Kajakklubben Nova 021 02:14:41  
Karl-Otto Markussen  
Henning Christoffersen Hvidovre Kajakklub 022 02:11:38  
Johanna Åkerman Nielsen  
   
DM Ocean Race turkajak K1, 22 km  
Damer  
Lisa Kjær Kajakklubben Krogen 040 02:35:23  
Susan Lützner Hellerup kajakklub 041 02:29:06  
Jette Bælum Kajakklubben Strømmen 042 02:17:14  
Dorte Marnø Kajakklubben Nova 43 02:26:11  
   
   
Herrre  
Keld Pilegaard Hellerup kajakklub 112 02:17:54  
Aksel Hansen Sorø 113 02:39:35  
Andreas Strålman (glemte en overbæ Hellerup Kajakklub 114 02:24:10  
Flemming Thelin Kajakkubben Krogen 115 02:26:23  
Mogens Jarlak Kajakkubben Krogen 116 02:14:59  
   
Trim alle kajaktyper K2, 12 km  
Ungdom  
Melanie Trab Rasmussen Kajakklubben Kroge 060 Udgået  
Benjamin Trap Rasmussen Kajakklubben Kroge  
   
   
Trim alle kajaktyper K1, 12 km  
Ungdom  
Bertil Larsen Kajakklubben Krogen 061 01:30:48  
Nicoline Englev Kajakklubben Krogen 062 01:53:05  
Hjalte Pedersen Kajakklubben Krogen 064 01:31:40  
   
Damer  
   
   
   
Herrre  
Henrik Hansen Kajaklubbben Krogen 106 01:52:46  
   
Kronborgløbet for alle kajaktyper herunder også kapkajakker K1, 22 km  
Ungdom  
Gustav Svendsen Kajakklubben Krogen 117 02:21:42  
Rasmus Svendsen Kajakklubben Krogen  
   
Henrik Valbirk Kajakklubben Krogen 107 02:46:36  
Marianne Andersen  
   
   
Damer  
   
   
Herrre  
Stein Trosvik Kajakklubben Krogen 118 02:17:54  
 
 
Resultatliste som pdf-fil (22.5 Kb)
Kajakklubben Krogen - CVR 29885605 | Strandpromenaden 7 | 3000 Helsingør | Tlf.: 35100838 - E-mail: formand@kajakklubben-krogen.dk